ویژگی جدید ویندوز ۱۱

۶ ویژگی جدید ویندوز ۱۱ در آپدیت فوریه ۲۰۲۲

()

به نقل از وب سایت www.pcworld.com، آپدیت بهاره مایکروسافت به ویندوز ۱۱ اکنون به طور رسمی منتشر شده است. ۶ ویژگی جدید ویندوز ۱۱ شامل اولین برنامه های آمازون، نوار وظیفه اصلاح شده و موارد دیگر است.

مایکروسافت ویژگی‌های جدید را از طریق Windows Update، فروشگاه مایکروسافت، و «بسته‌های تجربه» جدیدی که بی‌صدا در پس‌زمینه دانلود می‌شوند و تغییرات در سیستم عامل ویندوز ۱۱ را تسهیل می‌کنند، به رایانه شخصی شما منتقل می‌کند. به‌روزرسانی‌های فروشگاه، نسخه‌های جدید Notepad و Windows Media Player را که جایگزین برنامه قدیمی‌تر Groove Music می‌شوند، ارائه می‌کند. چندین سال پیش، مایکروسافت از سرویس موسیقی Groove استفاده کرد. در واقع، با کلیک بر روی “Groove Music” در کشوی برنامه خود باید شما را به برنامه جدید Media Player هدایت کنید.

ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ برای فوریه ۲۰۲۲ آمده است:

  • افزودن برنامه‌های اندروید، از طریق زیرمجموعه‌ای از برنامه‌های موجود از طریق فروشگاه Appstore آمازون
  • اضافه شدن یک برنامه آب و هوا در نوار وظیفه
  • امکان بی صدا کردن میکروفون خود در Teams، دوباره از نوار وظیفه
  • اشتراک‌گذاری آسان‌تر صفحه در Teams، از نوار وظیفه شما
  • (دوباره) افزودن ساعت به مانیتورهای متعدد در نوار وظیفه
  • به روز رسانی Media Player و Notepad

“به روز رسانی” ممکن است به صورت مرحله‌ای و بخش و بخش ارائه شود و همانطور اعمال آنها، به طوری که برخی از بخش های آن ممکن است زودتر از سایرین برسد. به عنوان مثال، Media Player و Notepad به‌روزرسانی‌شده تقریباً بلافاصله از طریق فروشگاه مایکروسافت روی رایانه شخصی من وارد شدند، اما به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۱ از طریق Windows Update با کلیک روی «بررسی به‌روزرسانی‌ها» در منوی تنظیمات در دسترس نبودند.

در اینجا چیزی است که باید در مورد ویژگی جدید ویندوز ۱۱ بدانید.

پشتیبانی از برنامه‌های اندروید

ویژگی جدید ویندوز ۱۱ در برنامه اندروید

همانند تقریباً تمام ویژگی‌های جدید مایکروسافت، تجربیات جدید در برنامه پیش‌نمایش Windows Insider زودتر به دست آمد. ما یک داستان مفصل در مورد نحوه نصب برنامه های اندروید روی رایانه شخصی خود از طریق فروشگاه Appstore آمازون داریم و انتظار داریم که در تجربیات جدید نیز همینطور باشد.

در اصل، این یک فرآیند یک مرحله ای است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن Amazon Appstore Preview را در فروشگاه مایکروسافت دانلود کرده و دستورالعمل ها را دنبال کنید. ویندوز یک نوع ماشین مجازی را بر روی رایانه شخصی شما ایجاد می کند و فایل های لازم را در پس زمینه دانلود می کند. جالب اینجاست که ماشین های مجازی رسمی معمولاً به ویندوز ۱۱ پرو نیاز دارند. در این صورت، برنامه های اندروید در بالای ویندوز ۱۱ هوم اجرا می شوند، به شرطی که سخت افزار لازم برای اجرای سیستم عامل را داشته باشید.

ویژگی جدید ویندوز ۱۱ تنها به همین عنوان‌ها ختم نمی‌شود بلکه قابلیت‌های مفید دیگری هم به این ویندوز اضافه شده است.

ارزششو داره؟ به نوعی تعداد محدود برنامه‌ها (زیر ۶۰ برنامه درست قبل از راه‌اندازی، اگرچه مایکروسافت می‌گوید که آنها با حدود ۱۰۰۰ برنامه راه‌اندازی می‌شوند) به این معنی است که تعداد زیادی از برنامه‌ها در پیشنهادات فعلی وجود دارد – نوع برنامه‌هایی که می‌خواهید از یک رایانه شخصی جدید حذف نصب کنید. اما برنامه‌های United Airlines و The Wall Street Journal نیز به این معنی است که تعداد کافی برای بررسی وجود دارد. فروشگاه اپلیکیشن خود گوگل نیز بدون برخی تغییرات در دسترس نیست.

نوار وظیفه بروز شده (Task bar)

ویژگی جدید ویندوز ۱۱ در بروز رسانی نوار وظیفه

اگر با بررسی اصلی ویندوز ۱۱ ما آشنا هستید، می‌دانید که ما با طراحی مجدد Taskbar و منوی Start مشکل داشتیم. خوشحال خواهید شد که بدانید برخی چیزها اصلاح شده اند … و برخی دیگر برطرف نشده اند.

با خرید لپ تاپ استوک می‌توانید روی آن ویندوز ۱۱ را نصب کنید.

موارد حذف شده مانند حذف ساعت از نوار وظیفه در هر چیزی غیر از نمایشگر اصلی اکنون بازیابی شده‌اند. چیزی که کمی ناامیدکننده است این است که دو مورد از ویژگی‌های جدید – بی‌صدا کردن میکروفون و اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش – به‌نظر می‌رسد انحصاری تیم‌های مایکروسافت است، نه هر برنامه‌ای که از میکروفون شما استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، هنگام استفاده از Teams، نماد میکروفون کوچکی را در نوار وظیفه خود خواهید دید. (یک آیکون میکروفون از قبل هنگام استفاده از برنامه‌ای مانند زوم ظاهر می‌شود، اما با کلیک بر روی آن به سادگی به صفحه تنظیمات ویندوز ۱۱ و مجوزهای میکروفون می‌روید). اکنون، هنگام استفاده از Teams، با کلیک بر روی نماد میکروفون، میکروفون شما به سادگی قطع می شود.

به همین ترتیب، به‌روزرسانی جدید اشتراک‌گذاری صفحه را نیز تسهیل می‌کند – دوباره در Teams. هنگام تماس با تیم، اگر ماوس خود را روی نوار وظیفه خود نگه دارید، باید یک تصویر کوچک از پنجره فعال و همچنین دکمه ای برای اشتراک گذاری صفحه مشاهده کنید. با کلیک بر روی آن به سادگی آن را برای دیدن دیگران نمایش می دهد.

Windows Media Player جدید

ویژگی جدید ویندوز ۱۱ در پخش کننده صوت و ویدئو

ویژگی جدید ویندوز ۱۱ بعدی همانطور که در بالا ذکر شد، Windows Media Player جایگزین Groove Music می‌شود، که وقتی مایکروسافت Groove Music Pass را پنج سال پیش (!) در سال ۲۰۱۷ حذف کرد، کاربرد آن مشکوک شد. اکنون Media Player همانطور که انتظار دارید کار می‌کند. یک فایل موسیقی را انتخاب کنید، آن را پخش کنید و از آنجا ادامه دهید. هیچ ادغام با Spotify و هیچ ویژوالایزر وجود ندارد، اما عملکرد اساسی برای هر دو لیست پخش صوتی و تصویری وجود دارد.

در حالی که خود برنامه فرمت‌های صوتی/تصویری را که پشتیبانی می‌کند فهرست نمی‌کند، حداقل به خوبی با پوشه‌های Music، Videos و Downloads شما ادغام می‌شود، فایل‌های صوتی و تصویری جمع‌آوری‌شده من را پیدا می‌کند و آنها را در زمینه برنامه ارائه می‌کند. ظاهراً، برنامه‌ها همچنین محتوا را از OneDrive حتی با پوشه موسیقی خاصی که به کتابخانه موسیقی اضافه شده است می‌کشند.

Notepad جدید

اگر کاربر مکرر Notepad نیستید، تعجب خواهید کرد که چه چیزی تغییر کرده است. اگر هستید، ممکن است متوجه حالت تاریک جدید و نحوه سازگاری Notepad با تنظیمات سیستم حالت نور/حالت تاریک شوید. در غیر این صورت، قابل توجه ترین موارد اضافه شده، لغو چند سطحی (هورای!) و ایموجی ها (خوب است؟) هستند.

مایکروسافت نگفت که آیا به مرور زمان به این «تجارب» جدید اضافه خواهد شد یا خیر. در هر صورت، کمی رنگ تازه برای ویندوز ۱۱ به عنوان ویژگی جدید ویندوز ۱۱ است.

از این مطلب چقدر راضی بودید ؟

میانگین امتیاز / ۵. امتیاز

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک گذاری