برای یادگیری از کجا شروع کنیم

آموزش کامپیوتر از صفر – راهنمای جامع یادگیری کامپیوتر

()

برای یادگیری کامپیوتر از کجا شروع کنیم ؟ سوالی که برای افراد علاقمند به کامپیوتر در ابتدای مسیر یادگیری کامپیوتر پیش می‌آید؛ کامپیوتر و فناوری به عنوان بخشی مهم از زندگی امروزی ما شناخته می‌شوند و همین باعث می‌شود آموزش کامپیوتر در مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی به صورت فعال انجام شود.

اما در اول مسیر یادگیری کامپیوتر باید دقت کنید که هدف شما در نهایت چیست و چه نقطه‌ای از دنیای دیجیتال در نظر شماست؛‌ آیا برای استفاده روزمره و مطالعه کتاب و مشاهده فیلم و غیره به کامپیوتر نیاز دارید یا به صنعت کامپیوتر به چشم یک شغل نگاه می‌کنید.

در بیشتر این حالت ها کامپیوتر برای شما مفید خواهد بود اما اگر قصد دارید کامپیوتر را یاد بگیرید تا از طریق آن وارد بازارهای کار این صنعت مانند طراحی گرافیک و برنامه نویسی و غیره شوید بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا بدانید برای یادگیری کامپیوتر از کجا شروع کنیم.

آموزش و یادگیری کامپیوتر از صفر

یادگیری کامپیوتر از پایه نیازمند صرف هزینه است چون در ازای هزینه زمانی، انرژی و مالی که در ازای آموزش کامپیوتر پرداخت می‌کنید مهارت و تخصصی می‌آموزید که بسیار کاربردی و مفید است؛ نقطه صفر کامپیوتر کارهایی مانند ایجاد کردن پوشه یا New Folder و تغییر نام کار با منوی استارت و وارد شدن به This PC در ویندوزهای جدید و My Computer در ویندوزهای قدیمی است.

مطالعه مقاله برنامه کلیپ ساز را از دست ندهید.

برای آموزش کامپیوتر از صفر و یادگیری مراحل مقدماتی نیازی به شرکت در دوره نیست و با دیدن ویدئوهای آموزشی مفید کامپیوتر می‌توانید فعالیت‌های ساده و اولیه کامپیوتر را آموزش ببینید.

بعد از یادگیری باید تمرین کنید تا این فعالیت‌های ساده را بدون فکر و مانند یک عادت سریع انجام دهید.

نرم افزارهایی که در یادگیری کامپیوتر از صفر به شما کمک می‌کنند برنامه‌های paint و calculator هستند که رابط کاربری ساده‌ای دارند.

زمانی که این مهارت را بدست آوردید زمان شروع مرحله دوم است که باید به سراغ تنظیمات بیشتر ویندوز مانند Control Panel و Settings بروید.

Control Panel مرکز مدیریت و تنظیم بخش‌های مختلف کامپیوتر در ویندوزهای قدیمی مانند ویندوز XP است اما از ویندوز ۸ به بعد بخشی با نام Settings اضافه شد با رابط کاربری متفاوت که هدف آن انجام کارهای Control Panel است.

اما به دلایلی Control Panel همچنان در ویندوزهای ۱۰ و … وجود دارد.

در قدم شما باید این ابزار و تمام زیر بخش‌های اصلی آن مثل Date And Time و Language و … را آموزش ببینید؛ زمانی که کار با تنظیمات کامپیوتر را آموختید دیگر صفر نیستید و می‌توانید مطالب آموزش کامپیوتر را به مرحله بعد ببرید.

آموزش مبانی کامپیوتر به زبان ساده

خب در اینجا برای آموزش کامپیوتر برای مبتدیان به سراغ آموزش مبانی کامپیوتر به زبان ساده و گویا خواهیم رفت.

برای یادگیری اصول کامپیوتر در اینجا ابتدا با ۲ نوع افزار در کامپیوتر آشنا می‌شویم یعنی سخت افزار و نرم افزار.

درباره سخت افزار و نرم افزار جلوتر صحبت خواهیم کرد.

چرا نام کامپیوتر انتخاب شد ؟

واژه Compute که یک واژه انگلیسی است و در زبان فارسی به معنای محاسبه ریشه کلمه کامپیوتر است.

می‌دانیم که کامپیوتر یک وسیله محاسبه کننده است که واحد پردازش اصلی آن یعنی CPU دقیقا همین نقش را در کامپیوتر ایفا می‌کند.

کامپیوتر از ابتدا توسط مهندسین قرار بود به دستگاهی برای محاسبه معادلات فیزیک و ریاضیات تبدیل شود برای همین نام آن Computer شد.

در زبان انگلیسی زمانی که بخواهیم فعل را به فاعل تبدیل کنیم er را به انتهای کلمه اضافه می‌کنیم مثل play و player.

سیستم کامیپوتر چگونه کار می‌کند ؟

کامپیوترها در گذشته به صورت مکانیکی بودند یعنی مانند ماشین اجزای فیزیکی در کنار هم کار پردازش را انجام می‌دادند.

طی پیشرفت‌های دانشمندان کامپیوترهای سنگین تبدیل به کامپیوترهای جیبی یا همان تلفن همراه شدند که با برق کار می‌کند.

در کامپیوتر یک ورودی، پردازش و خروجی داریم.

 • ورودی کامپیوتری اطلاعاتی است که از طریق سخت افزارهایی همچون صفحه کلید و موس و میکروفن وارد کامپیوتر می‌شود.
 • پردازش در کامپیوتر به وسیله سخت افزارهای پردازنده کامپیوتر مثل CPU که واحد اصلی پردازش و GPU واحد پردازنده گرافیک کامپیوتر است.
 • خروجی همان چیزی است که ما از طریق سخت افزارهای خروجی مثل نمایشگر و بلندگو می‌بینیم یا می‌شنویم یا همان اطلاعات نتیجه کامپیوتر.

اجزا و قطعات کامپیوتر

در کامپیوتر اجزای سخت افزاری و نرم افزاری در کنار هم فعالیت می‌کنند و وظیفه هماهنگی و مدیریت را سیستم عامل مانند سیستم عامل ویندوز بر عهده دارد.

 • CPU سی پی یو : واحد پردازنده هسته کامپیوتر به اصطلاح مغز متفکر کامپیوتر است سخت افزاری که سعی می‌کند اطلاعات ورودی را پردازش و داده خروجی را برای سخت افزارهای خروجی ارسال کند.
 • RAM رم : رم یک حافظه موقت پردازشی است که در کنار CPU وظیفه نگهداری از اطلاعات موقتی را دارد که در حال پردازش هستند یا درخواست برای شروع شدن پردازش آنها ارسال شده.
 • کارت گرافیک : اگر در زمینه بازی‌های کامپیوتری یا تدوین ویدئو کار کرده‌اید دقیقا با کارت گرافیک آشنا هستید سخت افزاری که اطلاعات تصویری در کامپیوتر را پردازش می‌کند.
 • کارت صدا : همانطور که از اسم آن مشخص است کارت صدا سخت افزاری مدیریت ورودی و خروجی صدای کامپیوتر است.
 • کارت شبکه : این کارت در انواع مختلف بی سیم و با سیم وجود دارد که مسئول مدیریت شبکه، اینترنت و اتصالات مربوط به اینترنت کامپیوتر است.
 • حافظه کامپیوتر یا Hard Disk : تمام اطلاعات متنی و تصویری کامپیوتر در این سخت افزار ذخیره می‌شود که معمولا با نام هارد آن را می‌شناسیم.

خب تا به اینجا با آموزش مبانی کامپیوتر به زبان ساده همراه بودیم در ادامه به سراغ آشنایی با مراحل یادگیری کامپیوتر خواهیم رفت.

مراحل یادگیری کامپیوتر

در ادامه ۴ مرحله یادگیری کامپیوتر از صفر و آموزش کامپیوتر مقدماتی تا رسیدن به مراحل بالاتر را توضیح خواهم داد.

۱. یادگیری سخت افزار و نرم افزار

در اولین قدم گزینه مناسب برای شما آشنایی با نرم افزارها و نحوه کار آنها روی سیستم عامل ویندوز و سخت افزارهای کاربردی هر کیس کامپیوتر و لپ تاپ است.

 

آشنایی با سخت افزار و نرم افزار

برای خرید لپ تاپ استوک روی لینک کنید.

منظور از نرم افزار برنامه‌های از قبل کد نویسی شده است که روی سیستم عامل برای کاربردها و منظورهای مختلف نصب می‌شود.

سخت افزار بخش‌های فیزیکی که کامپیوتر که هرکدام دارای وظیفه‌ای در سیستم هستند مانند مادربورد و کارت گرافیک کامپیوتر.

در ادامه همین مطلب درباره ۳ چند مورد از نرم افزارهای کاربردی که بهتر است آنها را یاد بگیرید توضیح دادم اما در اینجا به سراغ چند مورد فعالیت‌های مهم برای آموزش سخت افزار کامپیوتر خواهیم رفت.

 • آشنایی با اتصالات کامپیوتر : کامپیوتر دستگاهی است که سخت افزارهای ورودی و خروجی دارد و این سخت افزارها باز به ۲ دسته سخت افزارهای داخلی (internal hardwares) و سخت افزارهای خارجی (external hardwares) تقسیم می‌شود؛ سخت افزارهای خارجی و داخلی از طریق اتصالات و بسته به سیستم و نیاز کامپیوتر به هم متصل می‌شوند که گاهی با پیچ و مهره گاهی با سیم اتصال برقرار می‌شود.
 • آشنایی با درگاه‌ها (Ports) : پورت‌ها عناصری هستند که سخت افزارها و اتصالات خارجی به کامپیوتر متصل می‌کنند مهم‌ترین پورت Power Port است پورتی که سیم برق به منبع تغذیه کامپیوتر متصل می‌شود؛ USB یک پورت معروف برای انتقال اطلاعات است که فلش‌ها و حافظه‌های جانبی خارجی (External) معمولا به وسیله این پورت به کامپیوتر متصل می‌شوند.

دانلود ویدئو رایگان آموزش کامپیوتر (پورت‌های کامپیوتر – Ports)

۲. یادگیری کار با ویندوز

ویندوز یک سیستم عامل از شرکت معروف Microsoft است که روی کامپیوتر قابل نصب است؛ استفاده از ویندوز در کشور ما ایران و دیگر کشورهای جهان رایج است اما رقبای جدی آن Mac و لینوکس نیز همچنان در جایگاه خود محبوب هستند.

سیستم عامل Mac که توسط شرکت Apple معرفی شده و مخصوص لپ تاپ‌های همین شرکت است رقیب جدی سیستم عامل شرکت Microsoft است.

آموزش کامپیوتر از صفر - راهنمای جامع یادگیری کامپیوتر

محیط ویندوز طی گذشت زمان و ارائه نسخه‌های جدید مانند ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰ بروز شده و رابط کاربری آن نسبتا ساده است اما بهتر است یک دوره آموزشی بگذرانید و کار با ویندوز و رفع خطاهای متداول آن را آموزش ببینید.

کم کم سرعت انجام فعالیت در کامپیوتر توسط شما افزایش می‌یابد و آنقدر سریع عمل می‌کنید که فرد نشسته در کنار شما گیج می‌شود (این مورد معمولا برای برنامه نویسان و متخصصان این رشته پیش می‌آید).

۳. ورود به دنیای اینترنت

یکی از جواب‌های سوال برای یادگیری کامپیوتر از کجا شروع کنیم مطالعه در اینترنت است.

اینترنت یک دنیای بسیار وسیع از کامپیوتر است و بدون اینترنت دنیای کامپیوتر چندان جذابیتی ندارد هر چند در گذشته سرعت اینترنت و امکانات آنقدر پایین بوده که تعداد کامپیوترهای متصل به اینترنت بسیار کم بوده اما استفاده از کامپیوتر کم نمی‌شد.

شما برای کار یا یادگیری و کسب تجربه به اینترنت نیاز دارید همانطور که احتمالا الان این مقاله را از سایت نام تک در دنیای دیجیتال مطالعه می‌کند.

جستجو در گوگل قدرتمندترین موتور جستجوی جهان ساده است اما روش استفاده از آن را همه نمی‌دانند.

با گوگل می‌توان درآمد ایجاد کرد و آموزش دید اما استفاده نامناسب از آن بیشتر موجب از بین رفتن وقت شما می‌شود.

سعی کنید از اینترنت به عنوان یک فضای یادگیری و کسب درآمد استفاده کنید.

۴. انتخاب مسیر برای ادامه

در این مرحله شما باید انتخاب کنید که برای ادامه مسیر یادگیری کامپیوتر پیشرفته می‌خواهید وارد چه صنعتی بشوید؛ همانطور که می‌دانید کامپیوتر یک دستگاه است اما زمینه‌های مرتبط و زیر مجموعه آن آنقدر گسترده هستند که گاهی یک متخصص در یک زمینه کامپیوتری نام بعضی از کارهای دیگر را نمی‌داند.

ادامه مسیر یادگیری کامپیوتر پیشرفته

در اولین قدم برای ورود به عرصه یادگیری پیشرفته کامپیوتر و بعد از آن انشالله ورود به بازار کار باید یک هدف و کار واحد انتخاب و در آن متخصص شوید.

آموزش کامپیوتر پیشرفته

بعد از آموزش کامپیوتر از صفر و متوسط دیگر باید به سراغ مباحث پیشرفته کامپیوتر بروید البته باید دقت کنید که تنها دانش و مهارت عملی کامپیوتر برای یک مهندس کافی نیست بلکه شخصیت و هنر مدیریت کسب و کار نیز برای یک مهندس ضروری است.

زمانی که شروع به یادگیری کامپیوتر پیشرفته کردید می‌توانید مسیر خود را برای ادامه را نیز مشخص کنید برای مثال قصد دارید برنامه نویس شوید یا طراح گرافیک یا هر تخصص دیگری که به عنوان زیر مجموعه کامپیوتر به حساب می‌آید.

پایه و اساس این فعالیت‌ها کامپیوتر و معمولا ویندوز است و مهارت داشتن در تنظیم و کار با ویندوز جلوی بسیاری از موانع راه برنامه نویسی و طراحی گرافیک و غیره را می‌گیرد و همچنین مسئله‌های زیادی را حل می‌کند.

در مرحله آموزش کامپیوتر پیشرفته به سراغ شبکه، مونتاژ عملی کامپیوتر و تعمیر مشکلات کامپیوتر می‌رویم مرحله‌ای که شما در آن تبدیل به یک متخصص کامپیوتر می‌شوید.

زمانی که مهارت پیشرفته ICDL و کامپیوتر را بدست آوردید می‌توانید برای سایت و شبکه‌های اجتماعی کسب و کارتان تولید محتوا انجام دهید که در سایت تک سئو مقاله آموزشی تولید محتوا چیست را می‌توانید مطالعه کنید.

بهترین روش یادگیری کامپیوتر

برای یادگیری کامپیوتر بهترین روش وجود ندارد شما بسته به شرایط خودتان باید انتخاب کنید که قصد دارید با مطالعه کتاب آموزش کامپیوتر این مهارت را بیاموزید یا در دوره‌های حضوری شرکت کنید یا می‌خواهید ویدئوهای آموزشی کامپیوتر را مشاهده کنید.

اگر قصد دارید آموزش کامپیوتر از صفر را شروع کنید و زمانی زیادی ندارید طبیعتا شرکت در دوره‌های خصوصی یا عمومی کامپیوتر می‌تواند برای شما مفید باشد و اگر زمان کافی برای یادگیری کامپیوتر دارید و می‌خواهید با سرعت پایین‌تری مسیر آموزش را طی کنید کتاب آموزش کامپیوتر می‌تواند برای شما گزینه مناسب‌تری باشد.

آموزش کامپیوتر با ویندوز ۱۰ یا ۷

دو تا ویندوزهای رایج در زمان حال در کشور ما ویندوز ۱۰ و ویندوز ۷ است دو تا ویندوزی که از نظر رابط کاربری و گرافیک تفاوت دارند اما هر دو قدرتمند هستند.

آموزش کامپیوتر از صفر و آموزش ویندوز ۱۰ و یادگیری ویندوز ۷

ویندوز ۷ دیگر از سوی شرکت Microsoft پشتیبانی و بروز رسانی نمی‌شود اما همچنان پر استفاده است همچنین پیشنهاد می‌کنم اگر کامپیوتری ضعیف دارید روی آن ویندوز ۱۰ نصب نکنید چون به احتمال بالا سرعت بالایی را تجربه نخواهید کرد.

آینده ویندوز این است که کامپیوتر ببیند، گوش کند و حتی یاد بگیرد. (Bill Gates)

اما اگر سیستم قدرتمند یا متوسطی دارید ویندوز ۱۰ را نصب و کار با آن را شروع کنید.

نرم افزارهای کاربردی کامپیوتر و ویندوز

در یادگیری کامپیوتر از صفر تا پیشرفته نرم افزارهایی هستند که کاربرد آنها قابل توجه است مانند نرم افزار Control Panel که در بالاتر درباره آن توضیح دادم.

این نرم افزارها به ۲ دسته تقسیم می‌شوند نرم افزارهایی که صورت پیش فرض در ویندوز وجود دارند و متعلق به خود ویندوز هستند مانند Device Manager و This PC و غیره؛ دسته دوم نرم افزارهایی هستند که توسط برنامه نویس‌ها و شرکت‌هایی به غیر از Microsoft و به صورت کمکی روی ویندوز نصب می‌شوند که تعداد آنها بسیار بالاست.

نرم افزارهای کاربردی ویندوز در یادگیری کامپیوتر پیشرفته برای آموزش کامپیوتر پیشرفته این نرم افزارها را یاد بگیرید

از فتوشاپ و ورد تا PHPStorm و غیره.

در مسیر یادگیری کامپیوتر از صفر تا آموزش کامپیوتر پیشرفته باید کار با نرم افزارهای کاربردی را آموزش ببینید که در ادامه چند مورد از نرم افزارهای کاربری و مفید را معرفی خواهم کرد.

۱. Adobe Photoshop

نرم افزار معروف از شرکت Adobe با نام فتوشاپ که سال‌هاست در زمینه گرافیک حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و دارد؛ این برنامه قدرتمند مخصوص طراحی تصاویر است و حکم یک جعبه ابزار ویرایش تصاویر بسیار قوی را برای هر متخصص کامپیوتر دارد.

۲. Google Chrome

گوگل کروم نرم افزار پیچیده‌ای نیست یک مرورگر قوی از شرکت Google است که ابزارها و افزونه‌های کمکی خوبی برای جستجوی بهتر در گوگل در اختیار ما قرار می‌دهد.

۳. Microsft office

آموزش کامپیوتر از صفر تا یادگیری کامپیوتر پیشرفته کسب مهارت کار با مجموعه نرم افزاری آفیس یک مزیت بزرگ برای شماست در این مجموعه نرم افزارهایی با کاربردهای متنوع وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنم :

 • نرم افزار ورد (Microsoft Word) : این برنامه مخصوص نوشتن مقالات و کتاب‌ها و در کل محتوای متنی است که نسخه‌های متنوعی از ۲۰۰۳ و ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ دارد.
 • نرم افزار پاور پوینت (Microsoft Powerpoint) : یک نرم افزار مخصوص طراحی اسلایدهای آموزشی برای ارائه که بسیار از سخنرانان و مدرسین از آن استفاده می‌کنند.
 • نرم افزار اکسل (Microsoft Exel) : یک برنامه حسابداری و مدیریت داده به صورت جدول بندی شده که ابزاری بسیار کاربردی برای مدیریت اطلاعات است.

جدا از این ۳ نرم افزار در مجموعه نرم افزاری آفیس برنامه‌های دیگری نیز وجود دارد مانند Access و Outlook و غیره اما این ۳ نرم افزار کاربردی‌ترین برنامه‌ها هستند.

آموزش کامپیوتر ساده نیست اما هست

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای یادگیری کامپیوتر از صفر ممکن است با نگرانی یا متوجه نشدن مفهوم‌هایی روبرو شوید چون در صنعت کامپیوتر و فضای دیجیتال اصطلاحات زیاد و متنوعی وجود دارد که هر کدام دارای معنی خاص خود است و در زمینه خود کاربرد دارد.

اصطلاحاتی مانند سئو و cpu؛ وقتی وارد آموزش و کسب تجربه در صنعت کامپیوتر می‌شوید متوجه سادگی آن می‌شوید اما بخش مهم آن نیاز به تلاش برای رشد است.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد آموزش کامپیوتر از صفر صحبت کردیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد تا بدانید برای یادگیری کامپیوتر از کجا شروع کنیم.

چگونه یادگیری کامپیوتر از صفر را شروع کنیم ؟

برای شروع یادگیری کامپیوتر از صفر بهتر است ویدئوهای آموزشی را مشاهده کنید تا با اصول کار با ویندوز آشنا شوید

کسب درآمد از کامپیوتر چگونه است ؟

کامپیوتر یک صنعت بسیار گسترده است و زمینه‌های متنوعی برای کسب درآمد وجود دارد از تعمیرات کامپیوتر تا طراحی سایت و غیره

آموزش کامپیوتر پیشرفته ؟

برای یادگیری کامپیوتر به صورت پیشرفته بهتر است ابتدا اصول را حرفه‌ای یاد بگیرید و بعد از آن یادگیری کامپیوتر پیشرفته را شروع کنید

از این مطلب چقدر راضی بودید ؟

میانگین امتیاز / ۵. امتیاز

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
شما هم می‌توانید در مورد مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه افزودن دیدگاه جدید اقدام نمایید.

امیر

مرداد ۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون
یادگیری کامپیوتر رو میشه با کتاب شروع کرد ؟ یا باید دوره گرفت ؟

admin_numtech

مرداد ۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام
اگر قصد دارید کامپیوتر رو برای ارائه خدمات تعمیرات یاد بگیرید بهتره دوره ببینید و شروع کنید به تعمیر کامپیوتر تا تجربه بدست بیارید بعد از کسب تجربه و یادگیری کامپیوتر به صورت عملی می‌تونید کار رو شروع کنید اما اگر برای ادامه مسیر در شغل‌های زیر مجموعه کامپیوتر از کار شبکه و برنامه نویسی گرفته تا طراحی بنر و … با کتاب و آزمون و خطا هم می‌تونید کامپیوتر در سطح معمولی یاد بگیرید اما در نهایت کامپیوتر و اینترنت چون اساس و پایه کارهای مختلفی مثل برنامه نویسی هستن بهتره کامل و اصولی آموزش ببینید.
با تشکر از شما

آرش نیا

مرداد ۱۱, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام فتوشاپ لازمه یاد بگیرم برای برنامه نویسی و طراحی سایت؟

مدیر سایت

مرداد ۱۹, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام و وقت بخیر
همونطور که در مقاله توضیح داده شد برای یادگیری کامپیوتر و بعد از اون مراحل پیشرفته برنامه نویسی و طراحی سایت یادگیری فتوشاپ برای شما یک مزیت خواهد بود و یک جعبه ابزار حرفه‌ای ویرایش تصاویر رو در اختیار شما قرار میده.
موفق باشید

عامل

مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

فتوشاپ برنامه خوبیه به کارت میاد کامپیوتری باشی خیلی کارا رو پیش میبره

programmer

مرداد ۳۱, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام موافقم توی حیطه IT بعضی برنامه ها واقعا مهم هستن و کاربرد زیادی دارن کسی که کار می‌کنه یا در حال یادگیری هست خیلی میتونه سریع تر مسیر پیشرفت رو طی کنه با این برنامه ها مثل فتوشاپ و آفیس و غیره

مدیر سایت

مهر ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام و احترام
سپاس از همراهی شما عزیزان
در کل برای اینکه مهارت کار با کامپیوتر کامل بشه بهتره کار با نرم افزارهای زیر حتی در حد آشنایی یاد بگیرید :
نرم افزارهای مجموعه Office مثل ورد و پاورپوینت و اکسل و …
نرم افزارهای کاربردی اینترنت مثل Google Chrome
نرم افزارهای ویرایش تصویر و فیلم مثل فتوشاپ و کمتازیا استودیو
و بخش تنظیمات خود ویندوز که بتونید تنظیمات لازم ویندوز رو انجام بدید.
در پناه حق باشید.

نیما نصیری

مرداد ۱۲, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سپاس بابت مقاله خوبتون
من چند ساله از کار کارمندی قصد دارم جدا بشم و برنامه نویسی رو شروع کنم امسال این کار رو انجام میدم

ناشناس

مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

کار کارمندی همیشه بد نیس اما اگر بتونید کسب و کاری برای خودتون داشته باشین بهتره کامپیوتر فرصت زیاد داره اما باید مثل م سعی کنید پیشرفته آموزش ببینین

آبادیان

مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

بله موافقا خصوصا کسب و کار تو زمینه برنامه نویسی اپ های اندروید که جای کار زیاد داره

جوان

شهریور ۱, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام و روز خوش برای اینکه مشکلات بازی ها رو حل کنیم چه دوره ای پیشنهاد میکنید چون خطاها رو می‌خوام یاد بگیرم رفع کنم

moein

مرداد ۱۹, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

تا چه حد نیازه برای شروع کار طراحی گرافیک کامپیوتر رو بلد باشیم من در حد آپدیت کردن درایورهای ویندوز و تنظیم کیبورد اینا کامپیوتر بلدم باید بیشتر یاد بگیرم ؟

مدیر سایت

مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام کامپیوتر رو تا حدی که به نظرتون نیازه یاد بگیرید کافیه در حدی که بتونید اشکالات رایج رو برطرف کنید و ویندوز رو عوض کنید و فعالیت‌های کار با کامپیوتر که موانع رو بتونید از راهتون سریع بردارید اگر حیطه کاریتون خود کامپیوتر نیست در همین حد کافیه و نیازی به آموزش کامپیوتر پیشرفته برای انجام تعمیرات تخصصی سخت افزار و غیره ندارید؛ با توکل به خدا پیروز و پاینده باشید

ابولفضل

شهریور ۶, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام و صبح بخیر ممنون از سایت نام تک مطلب خوبی بود برای راهنمایی شما دوست عزیز اول باید بگم تخصص در کامپیوتر مهم هست به صورتی که در یک رشته باشه و یعنی تخصصی کار کاردن مثلا در طراحی بنر با فتوشاپ بهتر از انجام دادن چندین کار همزمان هست که توی هیچ کدوم کامل متخصص نیستیم برای شروع آموزش کامپیوتر سعی کنید اول اصول کامپیوتر رو یاد بگیرید بعد از یادگیری کامپیوتر اصولی یک تخصص رو انتخاب و شروع کنید به یادگیری و کسب تجربه و برندسازی، موفق باشید

مدیر سایت

مهر ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام سپاس از نظر ارزشمند شما؛ بله کامپیوتر یک صنعت کلی هست و زیر مجموعه‌های متنوعی مثل طراحی، تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری، برنامه نویسی و … داره که هرکدوم از مجموعه‌ها نیاز به دانش و تخصصی حرفه‌ای خودش داره.

حسن

مرداد ۲۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام من یه دوره آموزش کامپیوتر رو تو دوره دانشگاه گذروندم نمی‌دونم اما به نظرم کافی نیست چون هنوز نمیتونم بعضی کارای کامپیوتر رو انجام بدم، توی مقاله تون اگه دوره پیشرفته معرفی می کردین بهتر بود

آبادیان

مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام و درود دوره بدرد بخور باید تمرین عملی داشته باشه که توی دوره عملی با کامپیوتر و ویندوز و اینا کار کنی و اگرنه صرفا مطلب کامپیوتر یاد بگیری نمیتونی کاری از پیش ببری به نظرم یک دوره آنلاین کامپیوتر ببین بعد شروع کن به کار کردن عملی تا جایی برسی که کسب درآمد کنی

نام

دی ۲۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

بله درسته

نام

دی ۲۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام به همگی کلا کارهای فنی مهندسی از کامپیوتر و سخت افزار و نرم افزار بگیرید تا کارهای دیگه مثل طراحی شبکه و فضاهای ۳ بعدی و غیره به عمل بستگی داره و تا کار رو شروع نکنید و انجامش ندید حتی بی‌کیفیت (البته در شروع) بهترین دوره آموزش کامپیوتر یا بهترین دوره فلان خیلی به نظرم براتون کارساز نیست البته دوره خوب خیلی کمک میکنه به رشد و یادگیری سریع آدم اما اصل کار دوره دیدن نیست بلکه خوب تمرین کردن هست ممنونم از سایت بسیار خوب نام تک موفق باشید

عطایی

مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام این نرم افزارها رو حتما باید یاد بگیریم؟

مدیر سایت

مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام نرم افزارهای معرفی شده در کارهای کامپیوتری کاربردی هستن اما انتخاب یادگیری اونها به خودتون بستگی داره که چقدر نیاز به کامپیوتر دارید اما در کل اگر در روز نیاز زیادی به کارهای کامپیوتری دارید بهتره فتوشاپ و مجموعه آفیس رو یاد بگیرید که کمک زیادی بهتون در مسیر کاری میکنه موفق باشید

امیر امامی

مرداد ۳۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

به نظرتون چقدر نیاز به یادگیری کامپیوتر برای مغازه خدمات کامپیوتری هست البته موبایل هم شاید تعمیر کنم

ابولفضل

شهریور ۶, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام عزیز در کل هرچی متخصص تر بهتر سعی کنید کامل اگر فقط سخت افزار کار میکنید حرفه ای باشید اگه نرم افزار کامل حرفه ای

Tabatabaeii

مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام دوستان من نظر خودم رو خدمتتون عرض میکنم منظور از کامپیوتر موبایل هم هست در کل یعنی علم تکنولوژی رو داشتن و مهارت اینو که کارهای ساده و اولیه شخصی و کاری رو انجام دادن داشته باشیم تا اینجا به آموزش کامپیوتر نیاز داریم و توی این مقاله مراحل یادگیری کامپیوتر خوب نام برده شده

مدیر سایت

مرداد ۲۸, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام سپاس از اینکه نظر خودتون رو گفتید؛ بله کلا تکنولوژی وسیع هست در دسته بندی‌های مختلف و متخصص بودن در یک زمینه واحد بهتر از متوسط بودن در چند زمینه هست اما کسی که در یک زمینه کامپیوتر، سئو، برنامه نویسی یا گرافیک در هر زمینه‌ای متخصص هست بهتره حداقل با موارد دیگه آشنا باشه حتی در صورت نیاز به تغییر شغل نیاز نباشه از صفر صفر شروع کنه

نیازی

مرداد ۲۷, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام ببخشید برای ورود به دنیای اینترنت یعنی چی؟ توی مراحل یادگیری کامپیوتر گفتید که یکی از مراحل ورود به دنیای اینترنت هست میشه لطفا توضیح بدید

مدیر سایت

مرداد ۲۸, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام خدمت شما کاربر محترم؛ در کل قبل از شروع آموزش پایه کامپیوتر در حالت مبتدی بهتره به سمت محتوای یوتیوب و غیره که سطح متوسط به بالا دارن نرید و ابتدا سعی کنید اصول رو یاد بگیرید بعد از اون مرحله وارد اینترنت میشید برای یادگیری و کسب درآمد

صادقی

مرداد ۲۸, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

خوب بود ممنون

امیر امامی

مرداد ۳۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت همه دوستان بخیر
برای اینکه مغازه خدمات کامپیوتری توی روستا راه بندازم چه مهارت هایی لازم دارم یاد بگیرم لطفا راهنمایی م کنید

a.motahar

شهریور ۲, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام من هم قصد دارم بزودی توی قسمت معماری و طراحی سه بعدی وارد بشم اما اول باید کامپیوتر رو از صفر تا صد یاد بگیرم پیشنهاد می کنم اگر توی روستا فعالیت می کنید سخت افزار و نرم افزار رو کامل یاد بگیرید چون توی روستای ما هم این نیازها وجود داره و هنوز نیروی متخصص که بتونه ممشکلات کامپیوتر مردم رو حل کنه کم هست

حمید

مرداد ۳۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام من آموزشهای کامپیوتر رو دنبال کردم و تونستم پیشرفت خوبی توی کار با کامپیوتر داشتم چطوری میتونم الان پول در بیارم و از این مهارت کسب درآمد کنم ؟
مطلب خوبی بود

a.motahar

شهریور ۲, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام و عرض ادب دوره ای برای آموزش کامپیوتر از صفر تا صد دارید که بتونم نرم افزار و کار با ویندوز و اینا رو یاد بگیرم ؟
برای انجام کارهای کامپیوتری مثل خدمات معماری و … چه سیستمی نیاز دارم ؟ لپ تاپ های دل خوبه

کارا

شهریور ۲, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام لطفا ویدیو بیشتر بزارید

مدیر سایت

مهر ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

با سلام
ممنون بابت نظرتون؛
بزودی بسته کامل آموزشی کامپیوتر آماده خواهد شد و در سایت منتشر میشه.

S

شهریور ۱۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام بعد از اینکه کامپیوتر رو کامل یاد گریفتیم توی رقابت بالا چطور درآمد داشته باشیم ؟ لینکدین و پست گذاشتن توی اینستاگرام اینا رو که بی خیال چطوری اصولی به درآمد برسیم

نام

دی ۲۵, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام به نظرم به نظرم از اقوام و آشنایان شروع کنید و سعی کنید همکار جدید پیدا کنید که ارتباط کاری اون با شما برد برد باشه مثلا اگر نصاب دوربین هستید کسانی که توی زمینه ابزار آلات کار می‌کنن می‌تونن برای شما همکار و بازاریاب دو طرفه خوبی باشن و این توی کسب درآمد از کامپیوتر و همچنین بعدا آموزش کامپیوتر به دیگران براتون مفید خواهد بود چون یکی از روش‌های بازاریابی آموختن هست البته بدون توقع.

روشن

شهریور ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقتتون بخیر سایت خوبی دارید اما لطفا مطالب بیشتری بزارید
آموزش کامپیوتر از صفر رو لطفا بیشتر توضیح بدید از کجا دقیقا شروع کنیم ؟ چجوری سریع کامپیوتر رو یاد بگیریم ؟

مدیر سایت

مهر ۲۰, ۱۴۰۱

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت شما هم بخیر
بله انشالله سعی می‌کنیم مطالب جدیدی رو منتشر کنیم.
برای اینکه کار با کامپیوتر رو یاد بگیرید توصیه می‌کنم سعی کنید عمیق مفاهیم رو به همراه زبان انگلیسی یاد بگیرید؛ بزودی بسته آموزشی جامع کامپیوتر در سایت منتشر میشه که می‌تونید تهیه بفرمایید.
بعد از اینکه آموزش کامپیوتر مقدماتی تا پیشرفته رو عملی یاد گرفتید و مهارت کار با کامپیوتر رو بدست آوردید یک حیطه تخصصی رو انتخاب و شروع کنید به کسب تجربه و کم کم انشالله درآمد.
موفق و پاینده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *