فروشگاه خورشید خانم برای خرید انواع سفال طرح دار

انواع سفال طرح دار

()

سفال یکی از محصولات ارزشمند و سنتی و دیرینه کشور ما ایران است که از سال های دور در کشور ما سفالگری های خوبی در شهرهای مختلف مشغول تولید سفال های طرح دار و خام در اشکال و کاربردهای مختلف برای عموم مردم بودند.

برای اینکه با سفال بیشتر آشنا شوید و انواع سفال طرح دار را بشناسید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

سفال چه کاربردهای دارد ؟

برای اینکه بدانیم سفال چه کاربردهایی دارید برای شما انواع سفال را در ادامه معرفی می‌کنیم :

انواع سفال‌های تزئینی

در این دسته سفال ها معمولا سفال‌هایی قرار می‌گیرند که بیشتر به صورت ثابت در بخشی از خانه و منزل یا دفتر کار یا هر مکان دیگری قرار می‌گیرند و به زیبایی آن محل کمک می‌کنند اینگونه سفال ها با هزینه‌های مختلف تولید می‌شوند برای مثال سفال‌های خاص طراحی شده توسط هنرمندان هزینه بیشتری نسبت به سفال‌های دستگاهی با طرح‌های عادی دارند و خب این ارزش متفاوت آنهاست که سفال را از هم متمایز می‌کند.

گلدان سفالی : یکی از انواع سفال طرح دار زیبا و استفاده شده برای تزئین گلدان سفالی است.

دیس یا بشقاب با طرح های خاص سفالی : سفال هایی هستند که توسط مهندسین و هنرمندان ماهر ایرانی با طرح های خاص و زیبا جلوه گرفتند این دیس یا بشقاب‌ها معمولا در همه بازارها موجود نیست و باید برای پیدا کردن آنها از فعالین حوضه سفال سوال کنید.

یکی از سایت‌های بسیار خوب فعال در صنعت سفال فروشگاه خورشید خانم از شهرستان میبد است با آدرس : https://khurshidkhanom.ir/Products

البته بیشتر سفال ها کاربردی تزئینی دارند اما در اینجا منظور از تزئینی سفال‌هایی است که کلا به صورت ثابت در کمد یا مکان‌های دیگر برای زیبایی استفاده می‌شود اما لوازم سفالی خانه و آشپزخانه برای سرو غذا و همچنین پذیرایی استفاده می‌شوند مانند پارچ سفالی و دیس سفالی.

نمونه از محصول سفالی مرغ خوری در سایت خورشید خانم که از دسته بندی دیس سفالی است.

نمونه از محصول سفالی مرغ خوری در سایت خورشید خانم که از دسته بندی دیس سفالی است.

میبد شهر باستانی سفال ایران

یکی از شهرهای سنتی و باستانی شهرستان میبد است که در استان یزد قرار دارد در این شهر انواع سفال طرح دار و ظروف سنتی تولید و به دست علاقمندان و مخاطبان می‌رسد برای اینکه درباره ظروف سنتی یزد بیشتر اطلاعات داشته باشید به مقاله آن در سایت خورشید خانم مراجعه کنید.

از این مطلب چقدر راضی بودید ؟

میانگین امتیاز / ۵. امتیاز

No votes so far! Be the first to rate this post.

اشتراک گذاری